HD FİLM İZLE

Hd Film izle

Hd film izle kavramından bahsetmeye çalışacağım.Hd kelimesi yabancı bir terimdir.Açılımı high defination yani yüksek çözünürlüktür.Hd genelde 1280x720p olur.Bu çözünürlük bence online film izleme siteleri için yeterli bir çözünürlüktür.Bu çözünürlüğe 720p çözünürlüklük denir.Film izleme sitelerinde genellikle şöyle yazar.

Taht Oyunları 4. Sezon Tek Parça 720p Hd izle

Görüntü ve sesin gayet net olduğu bir çözünürlüktür,bu görüntü formatı tavsiye edilir ama yüklenmesi biraz zaman alabilir çünkü boyut olarak biraz fazladır.Kotalı kullanıcılar için bu çözünürlük tavsiye edilmez.
Bir diğer terim olan Full Hd 1920x1080p olup genelde bu formataki filmleri tek parça bulamazsınız.Çünkü boyut olarak baya bir fazla olmakta ve görüntü ve ses kalitesi çok üst seviyelerde olmaktadır.Bu çözünürlüğü çok fazla hayranı olduğunuz veya beğendiniz bir film olursa ancak o durumda arayıp izlemenizi öneririm.Film sitelerinde bu formatın genelde şöyle başlığı olur.

Yürüyen Ölüler 4. Sezon 1080p Full Hd İzle

Bir diğer format olan 480p den bahsedeceğim.Bu format genelde benim tercih ettiğim bir formattır.Görüntü ve ses kalitesi bir filmi izlemek için bence kafi.Boyut olarakta yeterince idealdır.Filmin dolması 720p filme göre biraz daha hızlı olur.Görüntü ve ses olaraktan 720p göre fazla fark yoktur.

En son olarakta 360p formatından bahsedeceğim.Genelde tüm filmler şimdilerde en düşük bu formatta olur.Bu format kotalı kullanıcılar için idealdır.Çünkü boyut olaraktan olması gereken en asgari miktardadır.Daha yüksek çözünürlükteki filmi bulamadıysan bu formatta izleyin.Bazen bir film bulursunuz iyi mi yoksa kötü mü diye bilginiz olmadığı filmleride bu formatta izleyebilirsiniz.Bu format artık en asgari sınırdır, bundan düşüğünü seyredemezsiniz çünkü görüntü ve ses çok berbat olur.Film izleme zevkinizi öldürmeyin derim.

Bir filmi bulduğunuza filmi izlemek için sitemizdeki player üstünden dilediğiniz formata uygun çözünürlüğü playerın sağ alt tarafından seçebilirsiniz.Bazen bir filmi yüklediğimizde default olarak
720p ayarlı geliyor ve siz bunu kendi tercihinize göre 480p veya 360p olarak değiştirmeniz gerekmektedir.Bu tercihi yapmanıza neden olabilecek etmenler:

1.Filme tam olarak güvenemiyorsunuzdur.Yani film sizi açacak mı? Film size istediğinizi verecek mi?Yani film hakkında fazla bir bilginiz yoktur ve sadece afişi gördünüz ve afişe göre giriyorsanız bence kaliteyi değiştirmelisiniz.Bu sayede vaktinizin boşa geçmesini önlemiş olursunuz.

2.Bir diğer hususta internet hızınızın az olması.Ttnet akn (adil kullanım kotası) internet paketine göre belli bir gb aşan abonelerin hızlarını 3 mpbs düşürmektedir.Yani saniyede en fazla 400kb veri indirme demektir bu.Bir 720p film için baya bir zaman alacaktır filmin dolması.Dolsa bile aradaki fark yetmeyecek ve ileride tekrar donucak ve sizin filmi seyrederken ara vermenize neden olucaktır.Bu hızdaki bir internet için en ideali 360 piksel seçmektir.Filmin kalitesine göre 480p de tercih edilebilir.Eğer ki bir internet hattına birden fazla kişi aynı anda bağlanıyorsa buda filmin yüklenmesini etkileyen bir diğer faktördür.Genelde akşamları herkes evde olduğu için bilgisayar kullananların sayısı arttığından film izlemek hattı biraz kasar ve donmalar meydana gelebilir.

Bazen sitemizdeki filmlere yorumlar gelmekte.Film donuyor neden? Film açılmadı neden? Filmlerimiz vk.com yüklüdür ve ordan embed koduyla sitemize eklenmektedir.Yani sitemizde herhangi bir film yüklü değildir aslında.Film izlemeye başladığınızda film size direk vk.com’dan size gelir.Sitemizle alakası yoktur.Yani sitemizde filmlerin donması imkansız gibi bir şeydir.Youtube gibi büyük bir site olan vk.com’da dünyadaki en büyük sitelerden birisidir.Bu anlamda eğer sitemizde izlediğiniz filmler donuyorsa bilgisayarınız veya internetinizle alakalı bir durumdur.Bilgisayarınızda virüs olabilir,bilgisayarınız eski olabilir,notebook veya tabletten ram azlığı yüzüne kasma olabilir.İnternet hattınızda arıza olabilir veya o esnada internet hattınızı kullanan kişilerin fazlalığı veya internetinizi kullanan kişilerin internette yaptıkları örneğin 3 kişi aynı anda film açtıysanız,veya diğer kişiler online oyun oynuyorsa bu gibi etmenler filmin yüklenmesini etkilemektedir.

Biz hdfilmcehennemi.net olaraktan filmleri yüklemek için vk.com tercih ediyoruz. Bunu yapmamızdaki neden:

1.Filmler genelde telif hakkı yüzünden silinmiyor.Silinse bile diğer yerlere göre çok nadir.
2.Filmler yüklenirken çok daha hızlı yükleniyor.Hem izleyen için,hemde yükleyen için.
3.Film yüklemek için verdiği sınır 2 gb ve buda filmleri tek parça yüklememizi sağlıyor.Birden fazla partta film yüklemek hem kullanıcı için biraz zahmetli,hemde yükleyen için sorun teşkil ettiğinden, tek part film yüklemek en iyisidir.
4.Vk.com dan herhangi bir reklam gelmiyor.Bazı siteler playerlarına reklam koyuyor.Örnek mail.ru gibi siteler reklamlı oluyor ve bu reklamlarda istenmeyen yazılım veya virüs bulaşabiliyor.
Sitemizi tercih ettğiniz için teşekkürler.İyi film izlemeler. Film izle