Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi izle

Film Bilgileri 9 ay önce eklendi
Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi izle

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Film Bilgileri

Eleştirmenlerce “A sınıfı bir başyapıt… Bu yıl prömiyerini yapan en kusursuz film.” sözleriyle övülen Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi 18. yüzyılda, bir ressamın modeliyle aşkını anlatıyor. Ressam Marianne’a, manastırdan henüz çıkan ve evlenmek üzere olan genç Héloïse’in portresi sipariş edilir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloïse’dan habersiz çizmelidir. Bu kısıtlamanın önüne geçmek için Marianne, gönülsüz gelin adayı Héloïse’ı önce gözlemler sonra da onunla yakınlaşır. Yüzyıllar boyu gözardı edilen kadın ressamlardan esinlenen yönetmen Céline Sciamma’yı yönettiği Tomboy ve senaryosunu yazdığı Kabakçığın Hayatı ile tanıyoruz.

Yıl - Ülke: ()

Tür: ,

Kategori: 1080p Film izle, Film izle, Filmler, Hd film izle

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası:www.imdb.com/title/tt8613070

“Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi izle” filminde 32 Yorum bulunuyor.
 1. BEYAZ - 8 ay önce demiş ki:

  Sanat eksenli filmlere merakınız yoksa önerim izlemeyin. Puanını açıkçası çok fazla buldum.

 2. Alex Fortune - 8 ay önce demiş ki:

  Filmi izleyin, izlemeyin diye yorum yapmayacağım. Benim sitemim sadece IMDB puanı konusunda olacak, 8,3 ! Artık Fransızların verdiği puanlara hayatta inanmam. Hayatımda izlediğim en yavan filmlerden biriydi. “Resmimi yaparsın, yapamazsın. Bir öpücük verirsen olur” mantığı üzerine kurgulanmış, 4 kişilik bir tiyatro. Bütçe zaten sıfır. Ortaya karışık beklentilerle izleyeceklerde çok bişey beklemesin, hayal kırıklığı olur. İyi seyirler.

 3. erhans - 8 ay önce demiş ki:

  avrupalı kadınlar erkek yokluğundan bir birine halleniyor, bizim de burdan sabunla ellerimiz nasır tutuyor asılmaktan, ressama çok kötü aşık oldum, alev almamış bunlar cayır cayır yanıyor +18, puanını hakediyor, son zamanların en iyi filmlerinden 8/10

 4. Gökhann Krt - 8 ay önce demiş ki:

  abi sanatttan ruhtan duygudan bi haber olan izlemesin boş yorum da yapmayın artık şu filmlere film başyapıt sınıfında tavsiyemdir .

 5. Cemil Tevetoğlu - 8 ay önce demiş ki:

  Festival ve fransiz yapimi uzak durun ben yandim siz yanmayin kacin caninizi kurtarin....

 6. Özgür TÜRK - 9 ay önce demiş ki:

  Seni görmemiş ama yaşamış.

 7. SarılarınSülo - 9 ay önce demiş ki:

  yanıyorsun alev abla

 8. Hayrettin Turan - 9 ay önce demiş ki:

  Dünya var olduğu günden bugüne insanoğlunun en çok ilgisini çeken konu; cinsellik. Dolayısıyla burada işlenen konu bir tık fazlası ki aykırı cinselliği işliyor ve bu nedenleki, ister eleştiren olsun, ister tarafsız, bu sitede bu film en çok izlenen ve yorum alan yapıtların arasına şimdiden girdi bile. Yani hem karşısın hem herkesden önce izlemeye heveslisin durumu, bunun nedenini uzmanlar yorumlayabilir. Recep İvedik olayı gibi, hem kadınlar magandalara düşmandr, hem de malum filmi en ön sıralardan bayıla bayıla izlerler. Filme gelirsek, filmdeki hizmetçinin kürtaj sahnesi senaristin tüm niyetini ortaya koymuş aslında. Anahtar sahne orası. Detaya girmeyeceğim ama film tamamen ödül için yapılmış ve bu amaçla vurucu darbesini en son sahnedeki performansla gerçekleştirmiş. Filmde işlenen aşk değil, yada yönetmen aşkı bilmiyor. Ayrılık hazırlığı yapan aşıklar, bundan gülerek bahsedemez. Bunu bu kadar kolay kabullenemez. Burada, belki fiziksel aşkdan bahsetmek gerekir.. Puanını ben on puan kırarak 7.00 olmalı diye düşünüyorum. İzleyecek olanlara önerim, mümkünse bilgisayardan kulaklıkla izlesinlerki, arka fondaki doğal sesler mükemmel verilmiş. Bu arada unutmadan, filmin, vermek istediği ve ıskalanan diğer mesaj ki bence bu en önemlisi, o dönemde ve hatta günümüzde, kadının sanatta nasıl kabul edilmeye layık bulunmayışı, dışlanışı aklımızda kalacak önemli bir üvertür..Tam bir fransız tarzı film.

 9. Emrah Kotan - 9 ay önce demiş ki:

  Imdb yi görüp hemen atladım. Yorumları görünce kararsız kaldım. Filmi film olarak izleyin. Kendi çoluğunuza çocuğunuza ne yapması gerektiğini söyleyin başkasına değil. Ayrıca bu filmi de ibret niteliğinde izleyin eğer sizin yaşamınıza uymuyorsa. Filmi film olarak izleyin.