Film Bilgileri 1 sene önce eklendi
Aniara izle

Aniara Film Bilgileri

Aniara izle. Zaman uzay zamanıdır ve sürekli olarak Dünya gezegeninden Mars gezegenine insanlar yerleşmek ya da diğer aile üyelerini ziyaret etmek için seyehat etmektedirler. Yine bir Mars yolculuğu sırasında hiç kimsenin beklemediği bir şey gerçekleşir ve uzay aracı uzay enkazına çarpar. Çarpışma sırasında geminin yakıt deposunun zarar görüp alev almasıyla gemi kaptanının tek çaresi gemideki tüm yakıtı boşaltmaktır. Kaptan tüm yakıtı boşaltmıştır ancak çarpışma sırasında gemi rotasından çıkmıştır ve şimdi de yakıtın olmayışı nedeniyle gemi uzayda sürüklenmeye başlamıştır. Ancak sorunlar bununla da bitmemektedir çünkü sadece 3 haftalık bir uzay seyehati için hazırlanmış olan bir gemide hem yemek hem de su kısa süre içinde tükenecektir ve eğer yardım kısa süre içinde gelmezse insanların sonu da şimdiden bellidir.

Yıl - Ülke: (),

Tür: ,

Kategori: 1080p Film izle, Film izle, Filmler, Hd film izle

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası:www.imdb.com/title/tt7589524

“Aniara izle” filminde 18 Yorum bulunuyor.
 1. Orhan - 8 ay önce demiş ki:

  Habire insanların suratına yakın plan sahneler olan filmlerden hoşlanmıyorum bu bana göre şu demek bilimkurgu cekiyoruz ama paramız yok efektleri yapmaya habire yakın plan çekelim etraf gozukmesin efekt için masraf çıkmasın başka ne diye habire insanların suratını yakin plan cekersinki

 2. raptor - 1 sene önce demiş ki:

  Şu başı, kıçı belli olmayan bilimleri sevmiyorum. Ne anlıyorlar böyle yaparak?Olayın gerçekçiliğini tartışacak olursak, bir sahnede olayı çok güzel özetlediler. Burası ile orası arasında ne fark olacak sence? Sadece biraz daha iyi olacak o kadar. Bu bilince sahip olduktan sonra insan neden böyle bir yerde karamsarlığa düşer ki?Gemi zaten yeterince büyük, gıda, su, oksijen zaten onca yıl gidiyorsa, iş, eş,mekanın varsa neden gitmesin?Gerçek hayattada benzer bir döngüde deyilmiz zaten? Gerçek hayattada daha büyük bir gemide değil miyiz zaten?Esas çaresizlik o gemide tek başına kalmakla olur,ben bu filmde çaresizlik göremedim. Var olan sadece isteklerin kapana kısılması ve inançsızlık gördüm.

 3. Erhan Polat - 1 sene önce demiş ki:

  Film uzayda ne kadar küçük ve çaresiz olduğunuzu gösteren küçük ama net bir konu ile geliyor. sonu da tam beklediğim gibi bitti. StarWars gibi ses olmayan uzayda ciyuv ciyuv diye lazer sesleri duymayı bekleyenlere göre değil. ( kötülediğimden değil gerçekçiliğinden bahsediyorum). Bu izleyici kitlesi için gerçekten zaman kaybı olur. Her sağlam film gibi içinde insani psikolojik ( bir sahnesini atlatmam zor oldu ) hem de gizemli öğeler bulunduruyor. Stanley Kubrick tarzını sevenler asla kaçırmasın büyük keyif alırlar. Bence derin uzay severler için film 6.2 den daha iyi diyebilirim.

 4. Bora - 1 sene önce demiş ki:

  Çok iyi bir film. Dünyanın ve yaşamın bir simülasyonu. Dünya da geminin büyük hali, özde hiç bir fark yok. Sadece dünyada oyalanacak çok daha fazla şey var. Dünyanın özel bir yer olmadığı, insan türünün de herhangi bir canlıdan farklı olmadığı, yaşamın kurgusal değil tamamen rastlantısal olduğu, gerçeklerden kaçmak, düşünmemek ve unutmak için her türlü yolu denediğimizi çok güzel anlatıyor. Yaşamın bir amacının olmadığı, otoritenin ve inançların doğuşu, şartlar değiştiğinde insanın baskıladığı ilkel güdülerine nasıl döndüğü de basit bir şekilde çok güzel verilmiş. Çok cinsellik var denmiş; çok algılayamadım, farklı filmler seyrettik herhalde. Karakterler ve oyunculuk da genel olarak başarılı. Hiç sıkılmadan izleniyor. Puanı çok düşük kalmış, tahmin ediyorum zamanla yerini bulacaktır.

  • Murat Güven - 1 sene önce demiş ki:

   Yaşamın kurgusal değil rastlantısal...... Yaşamın bir amacının olmadığı....

   Bir filmden çıkardığın mesajlara bak. Buram buram ateizm kokmuş :)

   • Kurgusal yaşam - 6 ay önce demiş ki:

    Dini inancı pek olan biri değilim ama evrenin yada insan denen bir varlığın rastlantısal olduğunu düşunmek için baya düsük İQ gerekir . bu kadar detayli bir canlının olmasınin rasgele olmasi ulen otur trilyon yil bekle bakalim insan formu kendi kendine oluşacakmi kafalara gel

    • Hadibe - 4 ay önce demiş ki:

     Bu yüzden her gezegende insanlar yaşıyor

 5. Mesut Aslan - 1 sene önce demiş ki:

  Filmin konusu müthiş sonu özellikle sıra dışıydı. Senaryo filmden çok uzak gibi görünse de aslında doğru işlenmiş. Yani böyle birşey gerçekten olsa neler olurdu? Yönetmen kendince kurgulamış. Sen olsan başka bir şekilde kurgulardın doğru. Çok fazla detaya kapılmadan konuya ve hayal gücüne odaklanın. Uzay bilimine meraklı olanlar; Kaçırmayın derim bu filmi. Kötü yorum yapanlar; Aman Reis Duymasın sinemalarda. Kaçırmayın ;)