Nuh Büyük Tufan Filminin Bilgileri

Nuh Büyük Tufan

Filmde, dünyayı yok edecek olan Büyük Tufan’dan önce yüce bir görev için Tanrı tarafından seçilmiş Nuh rolünde Akademi Ödüllü oyuncu Russell Crowe başrolde oynuyor.


Nuh Büyük Tufan Filmini Sevenlere Öneriler
Yorumlar 13
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
edivardo
3 ay önce

dinlerde adem hava olayı hep yanlış yorumlarnıyor bence islama aykırı bir oluşum zaten bu islam kendini anlatırken nediyor ben ilim ve mantık diniyim bunun açılımı net olarak şçyledir mantıksız ilim dışı hiç birşey yoktur bende bir kadın ve bir erkekten tüm insanlığın oluşması demek ensest bir ilişki yoluyla insanlar çoğaldı demektir bu zaten tümüyle islama aykırı bir oluşum kuranıkerim genel olarak yoruma açık bir kitap yorum hatalarıylada hep tartışmalar olmasına neden oluyor bence adem hava isimleri ilk oluşan insan topluluğunu temsil ediyor evet insan topraktan yaratıldı ama tekil anlamamak lazım bu kavramı tüm canlıların oluşumuyla aynı kavramalıki mantıksal olsun diğer anlayış hem dine hemde mantığa karşı geliyor birileri yorumluyor dini 100 yıllardır bunu yapan gene insan sonuçta dinde bir hata yok insanın kavramasında bir hata var...

0 Cevapla
the machinist
3 ay önce

Yok islam böyle mi diyor?yok şöyle mi diyor?kimse de demiyor ki,bilinen 12.000.000 tür canlı ve bir o kadar da bilinmeyen var.Nuh'un kıytırık gemisine bu kadar canlı nasıl sığdı?.sadece azıtmış insanları öldürmek,cezalandırmak varken ki böyle olsaydı bile yüce yaradana göre bir hareket olmazdı neden dünyadaki tüm canlılar?çalışan ve sorgulayan bir beyin bunun altında bir efsane arar ve araştırarak görür ki,TUFAN mitinin kaynağı son buzul çağı sonrası eriyen buzulların mezopotamya gibi erken tarım toplumlarının görümeye başladığı dönemlerde oluşan büyük çaplı seller ve felaketlerin neticesi anlatılagelen efsanelerin mezopotamya'da ortaya çıkmış dinlere girmiş halidir.özetle;Tufan'ın kaynağı kadim Sümer efsaneleridir.

0 Cevapla
kaan Yönetici
3 ay önce

'erken tarım toplumlarının' hocam asıl o iş hikaye, ilk yaratılan Adem ve Havva zaten cennette yaşamışlardı tarım felan, kıyafet şu bu hepsini biliyorlardı. Asıl en son çıkan keşifler Göbeklitepe felan dinin ve yerleşik hayatın çok çok öncesinden oldugunu kanıtladı. Bir damla pis sudan bir insanın oluştuğunu göryorsunda, o gemiye onca türün sığacagına inan. Efsaneler yok mu hiç diyeceksin elbette var ama kitabımızda yazan bilgiler harfi harfine doğrudur.

0 Cevapla
...
3 ay önce

Adamlar bir çok şeyi kendi kurallarına göre betimlemişler .. bazı arkadaşlar islam dini böylemi anlatılır diyor yok sövdüm diyor . hristiyanlar yapmışmı yapmamış mı yapan yönetmeni tanıyormusunuz ? kuranı kerimde nerede geminin şekli yazıyor - ? bazıları gemi böyle mi anlatılıyor dıyor adamlar ayetlerden yola cıkarak yaptılarsa bu betimleme gayet iyi he içerik olarak yanlışlar varmı var - filmin içinde bile tanrı diye , söylem normalde yok ama admin allah yerine tanrıyı kullanmayı tercih etmiş - filmin sonundaki bitişte tamamen kurgu insanların nuh a.s dan sonra nasıl tekrar çogaldığı meselesi nuhun a.soyundan gelenler mevzu bu şekilde olmaya bilir _ Bana göre filmi film gibi izlemek lazım islami bilgi edinmek için bu kurgulanmış filmler islami ölçü anlamında bir arkadaşada cevaben asıl olan hz ademden bu zaman kadar gelen din hanef din olarak anlatılır hanef din demek temiz bozulmamış din demektir insanlar buna zaman içinde isim verselerde allah en son noktayı koymuş islam dini adını vermiştir .. film film olarak güzel islami yani dini bakışta eksileri çok ...özellikle adminin

0 Cevapla
the machinist
3 ay önce

ilave olarak;ortadoğu haricinde bu bölgeye uzak coğrafyalardaki kültürlerde Tufan mitine rastlanmaz.

0 Cevapla
Alaattin
11 ay önce

Admin dublaj yazıyor ama alt yazılı

0 Cevapla
Alaattin
1 yıl önce

Admin dublaj yazıyor ama değil

0 Cevapla
Piskevit
2 yıl önce

Evrensel bir film olduğu için müslümanlara hitap etmesini beklemeyin. Ben şahsen bayıldım. Kur'an da daha farklı anlatılmış fakat böylede kimseye zarar vermiyor..

0 Cevapla
kdlk
3 yıl önce

islam dini böyle mi anlatılır yazıklar olsun

0 Cevapla
Piskevit
2 yıl önce

İslam dini Hz.muhammed den sonra oluştu sen olayları biraz karıştırmışsın sanki?

0 Cevapla
mARAHASHİ
5 ay önce

Sende karıştırmışsın kardeş islam yaradılışdan itibaren vardır iyice bir araştırmanı tavsiye ederim

0 Cevapla
Kadir
4 yıl önce

filmi söve söve bitirdim..böyle nuhun gemisimi olur ya..Kuranda hic böyle anlatmıyor...bir hristiyanın yaptıgı film bu kadar olur..nasılda carpıtmışlar...yuh yani.....

0 Cevapla
vedat
4 yıl önce

nasıl nuh tufanında bunlar oldu ise şimdiki dünya yüzeyinde insan oğlunu yaşam tarzı insanlık dışı yapdıkları cinayetler tecavüzler saymakla bitmeyen yaşananlar bir gün gelecek aynı nuh tufanı gibi bir tufan meydana gelecekdiki insan toplumu bunu bütün canlılar yeniden yaşam bulacakdır şimdiki insan toplumu bunu hak ediyor dilerim aynı hun tufanı gibi bir durum meydana gelsinki dünya yüzeyi bu pislikden temizlensin dilerim.

0 Cevapla
Background
Kapat ×