Yabancı dizi izle

Yabancı dizi izle
Yabancı dizi izle bu kelime belki 10 yıl kadar önce çok az kişi tarafından kullanılıyordu.Hergeçen yıl artan bilgisayar teknolojisi ile insanlar internet ortamında bu kavramı oldukça fazla benimsemeye başlamışlardır.Bu yabancı dizi izle kelimesi neden bu kadar meşhur oldu bunu biraz açıklamaya çalışacağım.Eskiden tv de çıkan bazı yabancı dizileri bunun haricinde tutarak konuya girmek istiyorum.

Yabancı dizi diyince aklıma gelen ilk dizi Lost oluyor çünkü 1999 yılında başladığım sanal hayata Lost dizisinin 2. yılından itibaren takip ederek bu serüvene katılmıştım.Dizi o zamanlar efsaneydi ve dizinin yıllık bölümleri bitince aradaki boşlukta hemen Google bunun gibi başka dizi bulabilmek için aramalar yapmaya başlamıştık.Yani fitili ateşleyen dizi Lost dizisi oldu özellikle Türkiye’de.Lost dizisi ile biraber bir çok dizi deneyimim oldu.Kimi dizilere alıştım hoşuma gitti,kimisini berbat bulup devam bile etmedim.Bazı diziler ise uzun soluklu olmadı birinci veya ikinci yılında reyting alamadığı için yayından kalktı.Lost 6. sezona kadar sürdü ve o kadar bilinmeyen sorularla birlikte inanın ezik bir finalle kapandı ve hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı başta ben olmak üzere.

Lost dizisinden sonra bir başka yabancı dizi olaraktan Fringe dizisini çok beğendim.İnanılmaz senaryo,oyunculuk ve bilim kurgu komedi gibi unsurların müthiş kurgulandığı bir dizi ile karşılaştım.Dizinin seyretmediğim tüm bölümlerini bir solukta ard arda izledim.Lost dizisinden sonra bulduğum en güzel diziydi.Lostu genelde macera kategorisinde ele alırsak bu dizide bilim kurgu olarak benim için bir başyapıt olmuştu.

Prison Break dizisiyle tanışmam biraz geç oldu,lakin o kadar güzel yorumlara rağmen bir türlü diziyi izleme fırsatı bulamamıştım.Diziyi Acun’nun yarışmasında başrol oyuncusunu gördükten sonra ordaki muhabbetler ilgimi çekmiş ve diziyi izlemeye karar vermiştim.Diziyi 3 günde çıkan tüm bölümlerini hiç kesintisiz izledim.İkindi sonu başlayıp sabaha karşı bilgisayarı kapattığım günlerdi ve kesinlikle hakkını veren bir başyapıttı.Son bölümü hatta sinema filmi olaraktan çekmişlerdi.

Yabancı dizi izleme maceramdaki bir diğer dizi Spartacus.Tanıtım fragmanları tüm yabancı medyayı sallamış bir diziydi.Tabi durum böyle olunca benide bir merak sardı ve diziyi izlemeye karar verdim.Yanılmıyorsam ilk iki bölüm birden çıkmıştı ve izledikten sonra bu diziye kesinlikle devam etmem dedim.Sanırım ilk iki bölüm nete tv de yayınlanmadan önce düşmüştü ve de görüntü ve ses kalitesi acayip berbattı belkide bu etmenlerden dolayı diziye bir nevi rest çekmiştim.3. bölümün çıkmasıyla artık ortalıkta Spartacus manşetlerinden kaçış yerim kalmamıştı ve kaliteli bir sürümü indirip tekrardan başladım izlemeye ve o kadar manşet sonuna kadar haklıymış.Dizinin baş hayranlarından olup çıktım ve tüm sezonları bitene kadar düzenli takip ettim.

Birgün bir sinema forumda gezerken çok ilginç bir dizi haberine gözüm çarptı ve hatta anket bile açmışlardı.Başlık aynen şöyleydi:
Tarihin ilk zombi dizisi çıkıyor,sizce başarılı olur mu?

Zombi olsun taştan olsun sloganı olan bizim milletimizin için müthiş bir başlıktı bu.Hemen diziyi inceledim ve daha izlemeden bile tam not erdim diyebilirim size.Dizinin çıkmasına 1 hafta vardı ve şanstan dizi erkenden nete düştü ve anında altyazısı çıktı çünkü 7’den 70’e herkes merak ediyordu.İlk bölüme müthiş reyting rekorları kırıp,milyonlarca hayran kitlesine ulaşması pek uzun sürmedi.Halen gösterimi devam eden yanılmıyorsam 4. sezonu yakın bir zamanda çıkacak efsanevi bir dizi.Korku,dram ve macera unsurlarının hiç bu kadar kusursuz olduğu bir dizi çok nadir hatta hiç yok denilebilir.Dizi çizgi romanına göre konusu işlenmektedir.Dizinin ismi The Walking Dead (Yürüyen Ölüler).

Son olaraktan bahsedeceğim yabancı dizi ise meşhur Game of Thrones (Taht Oyunları) gösterime girmeden ortalığı kasıp kavuran bir diziydi.Nedeni ise daha öncesinde milyonlarca satılan kitabı yüzüneydi.Herkesi bir heyecan sarmış ve merakla diziyi bekliyorlardı.Benim ise kitabı felan okumamıştım ve inanın vasat bir dizi bekliyordum.Kafamda canlandırdığım taht oyunları bir kral ve çevresinde entrikalardı.Ama dizi hiçte öyle değilmiş.Dizinin ilk bölümünü seyrettiğimde bu nasıl görsel şölen bu nasıl geniş bir kadro bu nasıl oyunculuk bu nasıl bir senaryo demekten dizinin ilk bölümünü nasıl izlediğimi inanın bilemedim.Daha ilk bölümden bu diziyi takip ederim diye kendime döz vermiştim.Dizinin başlamasıyla milyonlarca fanı oluşmuş ve herkes migroasa dizinin kitabını almaya gidecek kadar dizinin hayranı olmuşlardı.Çevrilmeyen kitapları ise yanılmıyorsam Ayşegül Aldinç tarafından çevrilmişti.Bu diziyi fazla anlatmama gerek yok, görünen köy klavuz istemez!

Yabancı dizi izleme keyfini sitemizde yaşayın,başyapıt diziler,yükselen grafiği olan yabancı diziler sitemizce titizlikle incelenip sizlere sunulmaktadır.Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.İyi seyirler.

https://www.hdfilmcehennemi.net/category/dizi-izle/

“Yabancı dizi izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. Gay sohbet - 1 sene önce demiş ki:

    SEO uyumlu makaleniz ile ilk sayfada olmanız ne güzel... Özellikle yabancı dizi izlemek isteyenler için hdfilmcehennemi arayüz açısından diğerlerine göre çok daha başarılı duyurulur 👍