Koku Bir Katilin Hikayesi arkaplan

Koku Bir Katilin Hikayesi izle

2006
Cehennem Özel Dublaj
Fragman
Koku Bir Katilin Hikayesi izle

Koku Bir Katilin Hikayesi Film Bilgileri

Filmde olaylar 18. Yüzyıl da Fransa'da geçmektedir. Sefalet, açlık ve pislik içersinde yüzen Paris halkının içersinden alınan kesitlerle başlar olaylar. jean-Baptiste Greenouille bir balık satıcısı kadının oğlu olarak tezgah arkasında çöplerin arasında doğar. Annesi ölü doğumlar konusunda sabıkalı olduğu için onu da ölecek sanarak çöplerin arasına atmışdır. Lakin Jean yaşar ve bir yetimhanede büyür. Güçlü bir koku alma yeteneği olduğunu çok geçmeden farkeder. Gençlik döneminde tabakhanede çalışmaya başlayan Jean, şehire indiği günlerden birinde güzel bir genç kızın kokusunun büyüsüne kapılır ve onu takip eder. Bir süre sonra kıza ulaştığında kız korkar ve çığlık atar. Çevrenin onu duymasından endişelenen Jean da panik içinde onun ağzını elleriye kapar. Ne var ki bu durum kızın boğularak ölmesine yol açar. Jean burada kızın her yerini koklayarak güzelliğin ve ölümün kokusunu içine sindirir. Paris'in o dönemki parfüm endüstrisi liderlerinden Giuseppe Baldini diğer üreticilerle rekabet içindedir. Jean onun dükkânını görmüş ve bu koku imparatorluğuna hayran kalmıştır. Bir gün tabaklanmış derileri Baldini'ye getiren Jean ona Paris'in en iyi burnunun kendisi olduğunu söyler. Baldini önce inanmaz ancak Jean rakip üreticinin mamulünü kısa bir sürede üretince şaşırır. Bir süre sonra da Jean ona mükemmel kokular üreterek yanında çalışmaya başlar. Ancak Jean'ın artık bir hedefi vardır. Herşeyin kokusunu esir edebilmek. Baldini'den bunu ona öğretmesini ister. Güllerden imbiklerle koku üretimini gören Jean her şeyin kokusunu bu sayede çıkarabileceğini düşünür. Lakin işler umduğu gibi gitmez. İmbikte kaynatıp damıtmayı denediği cam ve kedinin kokusunu alamaz. Baldini o sırada ona koku konusunda efsaneyle karışık bilgiler vermiştir. 12 ana kokudan, bunların vereceği hissiyattan ve birleşecekleri 13. koku ile oluşturacakları mükemmeliyetden bahsetmektedir. Bu konuşma Jean'a yeni amacını gösterir. Güzelliğin o kokusunu yakalamak.
IMDb 7.5 (236.259 oy)
Süre
2 saat 27 dakika
İzlenme
Yıl
Türler
Ülke

Yorumlar

14 yorum
Nezoii 7 ay önce
Film seneryo farklı bişey güzel ama sanki film değil de pornhub da konulu porno izliyormuş havası var bide aile filmler kategorisin de bunu aile izlese ahlaki bozulur
0
cevapla
Mnfvx bir yıl önce
Tek kelimeyle izlediğim en güzel filmlerden biriydi.
0
cevapla
İbrahim Dogan 2 yıl önce
Tek kelime ile "iğrenç" bir film.
0
cevapla
gulluozman 3 yıl önce
film konu ve işleyiş olarak çok güzel bir film.. daha önce yıllar öncesinden izlemiştim.. hafızamda yer etmişti ve afişini görür görmez filmin o olduğunu anladım, yine keyif ile izledim..
0
cevapla
ekmek 4 yıl önce
Bu mu aile filmi pü Allah kahretsin annem evden kovdu
0
cevapla
nurı vural 4 yıl önce
o nasıl bir koku bende merak ettim..
0
cevapla
FuzuliKral 4 yıl önce
Bu film aile filmi değildir !!! Lütfen çıkarın Aile Filmi Listesinden !!!
0
cevapla
merve 4 yıl önce
Dram ve gerilim türünde yer alan film nasıl oluyorda animasyon filmleri listesinde yer alabiliyor çok rica ediyorum türü değiştirilsin yanlışlıkla bile olsa çocukların izleyebileceği türden bir yapım değil.
0
cevapla
aslihann 4 yıl önce
hocam bunun alt yazılı indirilebilir butonlusunu ekler misin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnn
0
cevapla
salman 5 yıl önce
ya bilader sen bu filme nasıl kötü diyorsun anlamadım
0
cevapla
daha fazla yorum ↓
Background
Kapat ×