Marisela Escobedo: Üç Ölüm izle

Film Bilgileri 3 hafta önce eklendi
Marisela Escobedo: Üç Ölüm izle

Marisela Escobedo: Üç Ölüm Film Bilgileri

Meksika'nın başarısız adalet sisteminden sonra bir anne kızının katilini hapse attırmak için elinden geleni yapacaktır. Marisela Escobedo: Üç Ölüm izle

Yıl - Ülke: ()

Tür: ,

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası:www.imdb.com/title/tt13206564

“Marisela Escobedo: Üç Ölüm izle” filminde 18 Yorum bulunuyor.
 1. Fiko - 6 gün önce demiş ki:

  Meksika adalet sistemiyle ve cetelesmesiyle alakalı şiddet ve insan odaklı güzel ve yalın bir anlatim

 2. Hakan - 2 hafta önce demiş ki:

  Ben oldukça dindar bir adamım. Islama göre eşinizi sizi aldatırken görseniz dahi ona vuramazsınız. Boşarsınız en fazla. Kendim bu güne değin 10 tane kadını fuhuş çetesinden kurtardım. Evliyim ve eşimden birgün olsun yemek beklemedim. Zaman oldu 3 ay mutfağa girmedi.13 yıldır birtek kıyafetime dahi ütü vurmamıştır. Temizlik bulaşık dahi beklemem. Gönlünü hoş tutmaya gayret ederim. Zira bana Allah ﷻ onu emanet etmiştir. 4 kızım var ve evet ülkemde kadına karşı erkeklerin tutumu kabul edilebilir değildir. Maalesef kadın cinsel obje ve bedava hizmetçi gibi görülür. Ancak bu suça, o erkekleri yetiştiren anneler ve gelinine zulmeden kadınlarda ortaktır. Erkeği ile kadını ile cahil bencil ve tüketim endeksliyiz. Ölüm ile verilecek hesabı düşünen kimse kalmamış gibi.

 3. Tomris - 3 hafta önce demiş ki:

  Meksika yada Türkiye fark etmez kadınları hizmetçi ve cinsel obje olarak gören her toplumda bunlar yaşanmaya devam eder. Sadece Türkiye de Ocak ayında kayıtlara geçen 70 kadın cinayeti yaşandı. Bu toplumsal bir olay. Eğer 70 kadın kocasını, sevgilisini öldürseydi kıyameti koparırlardı. Belgesel erkek hegemonyasını ve iki yüzlü davranışlarını çok iyi anlatmış. Herkes izlemeli.

  • mert - 3 hafta önce demiş ki:

   Bu zihniyeti sapıkça bulunuyorum. Cinayetin kadını erkeği mi olur? Cinayet cinayettir. Sizin derdiniz başka

   • hyro - 2 hafta önce demiş ki:

    Adam filmin konusuna paralel yorumda bulunmuş. Ve kadına yönelik şiddet bu ülkenin gerçeği. Sen görmezden gelen zihniyeti savunuyor olabilirsin. Asıl senin derdin başka gibi geldi bana.

   • Fatih Türkoğlu - 5 gün önce demiş ki:

    @mert, Cinayet işin son safhası, anlamamakta istediğin kadar direnebilirsin lakin ülkemizde kadın çocukluktan başlayarak hor görülüp büyüdüğünde artık buna baskı, fiziksel veya psikolojik şiddet diyelim sonunda sindirilir. Sindirilirken yıllar içinde hem kendi hem de çocukları dayak ve tehdite dayanamayıp boşanmayı düşündüğü an ise öldürülmeye çalışılır çünkü genel olarak ülkemizde kadın mal gibi sahiplenilir. Biz 6 kardeşiz ve hepimiz yetkişkiniz, iki ablam da eşlerinden şiddet ve tehdit gördü, onların karşısına biz çıkmasaydık belki de şimdi yaşamıyor olacaklardı. Keza annem, teyzem ve ailemizdeki pek çok kadının benzer şeyler yaşadığına şahidim. Allah sen ve senin gibileri ıslah etsin.

 4. kiay - 3 hafta önce demiş ki:

  makale mi? yorum mu? burasi gazete mi? kabak tadi iyilik melegi oynamak yerine kitap yazin....

  • Alican - 3 hafta önce demiş ki:

   Seni bu duyarsız ve cehalet kokan yorumundan ötürü tebrik ediyorum

   • Onur - 1 hafta önce demiş ki:

    bende seni bu kadar kifayetsiz olabildiğin için tebrik ediyorum

 5. Daryl - 3 hafta önce demiş ki:

  Hangi ülkede olursa olsun kadına yönelik şiddetin politik kaygılarla nasıl ört bas edildiğini açıkça sergileyen bir belgesel olması açısından oldukça anlamlıdır. Türkiye de ise bu hem inanç ve politik açıdan oy malzemesi olarak kullanılıyor. Kadına şiddeti mazur gösteren ve cezadan muaf olmasını arzu eden dini yada siyasi görüş sahiplerini doğuranların da kadın olması ayrıca bir ironi teşkil ediyor. Bu belgesel bu anlamda hem çok dramatik hem de ders niteliği taşıyor.

  • can - 3 hafta önce demiş ki:

   neymiş efendim dini inançmış kültürmüş,güzel kardeşim bu ekonomik gelişmişlik ve eğitimle ilgili. Ayrıca sor bakalım bu canilere çok dindar olduklarından mı bu cinayetleri işlemişler? Bırakın bu inanç düşmanlığı filminizi seyredin.

 6. Constantine - 3 hafta önce demiş ki:

  Ülkemizde ve dünyada yaşanan kadın cinayetlerine karşı gereken önemin verilmesi adına çekilmiş bir belgesel olmasının yanında birçok ülkenin imzaladığı İstanbul sözleşmesinin önemine de vurgu yapılmıştır. Ne yazı ki bu tür ibretlik dramların ülkemizde de yaşanmasına rağmen arap kültürünü toplumumuza dayatmak isteyenlerin tarihi Türk kadın imparatora tanıklık etmiş bir millettin kadına verdiği değeri asimülasyon yolu ile yok etmeye çalıştığını görüyor ve yaşıyoruz. Bu tür dramlardan kurtulabilmenin tek yolu kadına uygulanan şiddet ve cinayet suçlarının önünü açacak uygulamalar yada var olan kadını koruma yasalarını kaldıracakları yönünde kimi gruplara sözler vererek iktidarlarını devam ettirme ve de siyasi güç kazanma peşinde olanlarla mücadele etmek anayasal hakkımızdır. Anayasayı sultanlık rejimi yapmak üzere değiştirmedikleri sürece bu yasal haklarımızı savunmaktan vazgeçmemeliyiz. Aksi halde tüm inançların ötesinde insan olmanın anlamını yitirmiş oluruz

  • samet - 3 hafta önce demiş ki:

   osmanlı zamanında kaç kadın cinayeti bilgisi var? Peki Türkiye döneminde kaç adet var? Şimdi derseniz ki ülkemiz daha bir müslüman daha bir arap o yüzden böyle oldu tamam derim ama inanmam çünkü saçma sapan bir teori olur. Peki ülkemizdekinde fazla cinayet görülen özellikle iskandinav ülkelerinde de araplar veya arapları seven iskandinavlar mı cinayet işliyor? Boş boş konuşmak yerine bir çözüm bulmaya çalışın.

   • murat - 2 hafta önce demiş ki:

    samet sen anlatıyorsun arap iskandinav ne alaka

 7. ömer - 3 hafta önce demiş ki:

  Değerli admin. kaan kardeşim.
  Şu filmle ilgili olmayan yorumlar için bir genel chat penceresi gibi bişey açsanda bizde bu ilgisiz konu ve yorumlara maruz kalmasak. Filme yorum var diye bakıyoruz, milletin başka film istekleri çıkıyor.

  • arr - 3 hafta önce demiş ki:

   çok haklı bir serzeniş. Adam aşağıda sipariş vermiş akşama bekliyoruz demiş...

 8. Rcp - 3 hafta önce demiş ki:

  Admin Bayi toplantısı yerli yapımı siteye yükleyesene telif yok sanırım bekliyoruz bu akşam