Rüzgarın Sesi Filminin Bilgileri

Rüzgarın Sesi

Theodore Roosevelt'in 1933'deki ABD başkanlık seçimini henüz kazandığı dönemde Fas'ta Eden Perdicaris (Candice Bergen) adlı Amerikalı bir kadın ile 2 çocuğu kaçırılır. Kadını kaçıran, Mulai Ahmed er-Resuli (Sean Connery) adlı bir Berberi kabile şefidir. O sıralar Fas krallığını aralarında paylaşmış olan Fransız, İngiliz ve Almanlar bu kaçırma hadisesinden rahatsız olurlar. Çünkü bu olayı milli bir onur meselesi haline dönüştüren Roosevelt'in Fas'a asker göndererek, oradaki pastaya ortak olmasından çekinmektedirler. Gerek dağlarda gerekse çölde göçebe gibi dolaşan Berberi şefin izi bir türlü bulunamayınca, Resuli'nin yeğeni olan Fas sultanından yardım alma ihtiyacı hissedilir. Diğer taraftan, aradan geçen uzun süre içinde Bayan Perdicaris ile çocukları ise Resuli'nin yaşam biçimine alışacak, kaçırma olayı giderek gönüllü bir rehinelik olgusuna dönüşecektir. Rüzgarın Sesi izle, The Wind and the Lion izle


Rüzgarın Sesi Filmini Sevenlere Öneriler
Waiting for the Barbarians izle
J.M. Coetzee‘nin 1980 yılında okuyucuyla buluşan kült romanı Barbarları Beklerken – Waiting for the Barbarians; imparatorluğu tehdit etmek için harekete geçen, geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan Barbarlar ile onları bastırmak üzere gönderilen Albay ve emrindeki insanların karşı karşıya gelmesini konu alıyor. Hayali bir imparatorlukta geçen roman, 1970’ler Güney Afrika’sının sosyal ve politik yaşamından esintiler taşıyor. Romandaki olaylar, o bölgede görevli Sulh Hâkimi’nin bakış açısından okuyucuya aktarılıyor. Edebiyat tarihinin unutulmaz eserleri arasında yer alan roman, Waiting for the Barbarians sinema uyarlamasıyla karşımıza çıkıyor. Hem de müthiş bir yapım ekibi ve oyuncu kadrosuyla. 2016 yılında Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar’a aday olan Embrace of the Serpent ve Kolombiya uyuşturucu ticaretinin kökenine inen Birds of Passage filmleriyle hafızalara kazınan Ciro Guerra, Waiting for the Barbarians’ın yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin başrollerinde en son Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald’da izlediğimiz Johnny Depp, Bridge of Spies filmindeki performansıyla Oscar kazananMark Rylance ve şu sıralar High life filmindeki performansıyla çok konuşulan Robert Pattinson yer alıyor. Bu üçlüye David Dencik, Harry Melling, Greta Scacchi ve Sam Reid eşlik ediyor. Filmde Johnny Depp, barbarları yakalamak için halka işkence eden Albay Joll’u canlandırırken; Robert Pattinson, barbarlarla görüştüğü için ihanetle suçlandıktan sonra Sulh Hâkimi’nin yerine gelen memura hayat veriyor. Mark Rylance ise Sulh Hâkimi olarak filmde varlık gösteriyor.
Dram
2019
5.9

Waiting for the Barbarians

Fragman
Yorumlar 19
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
kiay
3 ay önce

hepiniz haklisiniz ben de hakliyim....

0 Cevapla
gereksiz film
3 ay önce

uykum geldi

0 Cevapla
kamil
3 ay önce

Benden 2 yıl yaşlı film, yorumlara aldırmayın izleyin, paylaşım için teşekkürler admin.

0 Cevapla
Taşkın K
3 ay önce

Musluman arapları sevhet duskunu barbarlar olarak gostermeye calisan tipik islam dusmani filmlerden biri,15 dakika dayanabildim

0 Cevapla
sevki
3 ay önce

yav boşuna tartışmayın. bu çeşit filmler hep Türkleri veya Müslümanları kötü göstermek için çekilmiştir. herifler doğrusunu bilseler bile inatla yanlış olanı filme koyarlar. ben çocukken bu filmi sinemada seyretmiştim. sean connery'nin ismine aldanıp da iyi film zannetmeyin. uyduruk bir hikâye, berbat karakterler vs. zaten konuşmalara dikkat ederseniz sürekli olarak "barbarians" kelimesi geçiyor. berberiler değil barbarlar. aman yahu, kime diyorum ki? çok istiyorsanız oturun seyredin.

0 Cevapla
Yılmaz
3 ay önce

Bak işine filim güzel felsefe yapma

0 Cevapla
mert
4 ay önce

Film, siyasi olabilir ama en azından mert olmalı. Kahpelik yapmakla, İslam'la uğraşmakla, yanlış tanıtmakla kalmamışlar zavallıları namaz kılma halini bile becerememişler. Namazda oturuş sırasında eller bağlanmaz, son oturuşta selam vermeden kalkılmaz. Araştırmadan yoksun tamamen kötü algı oluşturma içerisinde olan ucuzun da ucuzu basit bir film. Tamamen zaman kaybı

0 Cevapla
düşünencorç
4 ay önce

@mert isimli arkadaşa, arkadaş mezhepler var, 4 tanesi bizim ülkemizde doğru kabul ediliyor. muhtemelen afrika kıtasında o tür bir durumdan dolayı elleri bağlı gibi göstermiş olabilirler.. bu açıdan bak derim. filmi izlemedim henüz.

0 Cevapla
mert
4 ay önce

Hiçbir mezhepte öyle birşey yok. Yarım yamalak bilginizle ihtimale dayalı ahkam kesmeyin. Selam vermeden namazdan mı kalkılır. Ben işin orasında da değilim. İslam'ı karalamak için yapılan işin şerefsizlik kısmındayım.

0 Cevapla
Yılmaz
3 ay önce

Namazda şekilcilik yok

0 Cevapla
Çetin Kaya
4 ay önce

Hah şöyle. Bunu söylüyordum. Koyun böyle eski filmleri bizde size dua edelim

0 Cevapla
ali
4 ay önce

İbneler, Osmanlı Bayrağını kullanmışlar.

0 Cevapla
nuri
4 ay önce

Ne bayragi kullansinlar, japonya mi? :))

0 Cevapla
alicetin
3 ay önce

iğrenç ötesi birfilm rezalet zaman kaybı kesinlikle izlemeyin.

0 Cevapla
mert
4 ay önce

Filmin açıklamasında "...1933'deki ABD başkanlık seçimini henüz kazandığı dönemde..." diye yazıyor... 1933de Osmanlı mı vardı, Japonya mı diye sormuşsun? Tarih yoksunu!.. Filmdeki dünya harita küresine baktın mı Turkey yazıyor.

0 Cevapla
saridede
4 ay önce

Theodore_Roosevelt Theodore "Teddy" Roosevelt (27 Ekim 1858 - 6 Ocak 1919), ABD'nin 26. Başkanı. 14 Eylül 1901 yılında henüz 42 yaşında iken başkanlığa geldi filim 1933 de gecmiyor osmanli zamaninda geciyor. Cevapla

0 Cevapla
mert
4 ay önce

Filmin 10:45 dakikasındaki ve devamındaki dünya harita küresine baktınız mı ne yazıyor diye? "Turkey" Ne zaman kurulduğunu biliyorsunuzdur muhtemelen.

0 Cevapla
Ottoman
3 ay önce

Çok fazla dizi izleyip sosyal medyadan tarih takip ediyor gibisin. Koca "Ottoman"ı, Turkey yaptın ya helal olsun. Ottoman (Osmanlı) içinde Türk/Kürt/Laz/Arnavut/Çerkez/Bulgar/Arap vs vs alayı vardı ama adı Turkey diye geçmezdi.

0 Cevapla
UĞUR KARACA
4 ay önce

Açıklamayı yazan ebleh, başkan rooseveltleri karıştırırsa, böyle ''süper tarih bilgisi olanlar da'' ukalalık taslar işte. Anlamadığım koca koca seçim pankartında yazan ''elect roosevelt 1904'' yazısını da mı görmez bu zihni sinirler? Birisi taşınan hilafet sancağına Osmanlı bayrağı der, biri 700 yıldır bu topraklara coğrafi haritalarda Turkey dendiğinden bihaber sidik yarıştırır.

0 Cevapla
Background
Kapat ×