Şikago Yedilisinin Yargılanması izle

Film Bilgileri 3 ay önce eklendi
Şikago Yedilisinin Yargılanması izle

Şikago Yedilisinin Yargılanması Film Bilgileri

The Trial of The Chicago 7, 1968'de gerçekleştirilen Demokratik Ulusal Konferans'ta Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor. Bu ayaklanmaya katılan yüzlerce kişi bulunuyor ve o dönemde Herbert Humphrey'in Amerika Başkanlığı için adaylığını koyduğu biliniyor. Protestolar sonucunda birçok kişi polis ve hükümet tarafından zarar gördü. Bu protestolar Amerika'nın politik durumunda değişikliğe neden olmuştu. Ayrıca bu dönem Martin Luther King'in de ırkçılığa karşı ayakta durduğu ve bu nedenle katledildiği zamana denk geliyor. Şikago Yedilisinin Yargılanması izle, The Trial of the Chicago 7 izle

Yıl - Ülke: ()

Tür: , ,

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası:www.imdb.com/title/tt1070874

“Şikago Yedilisinin Yargılanması izle” filminde 17 Yorum bulunuyor.
 1. sevda - 2 ay önce demiş ki:

  bizim geziciler de bunlara mı özenmiş kiii :))) bu genç idealist devrimci amerikalılardan ırakı afganistanı işgal ederken de aynı duyarlılığı görmek isterdik 68'de tükenmişler demekki... güzel film hippilerin diyalogları çok iyi :)

  • alp - 2 ay önce demiş ki:

   siz herhangi bir konuya duyarlılık gösterip tepki koyma cesareti gösterdiniz mi yoksa hep güçlüden yana olup keyfinize mi baktınız acaba ?

   • Samet - 2 ay önce demiş ki:

    Alp,öncelikle film hakkında yapılan eleştiriyi gerçkehayata ve siyasi boyuta taşıman yersiz bir örnektir.Herhangi bir konuya tepki koyma diyorsun peki bunu söylerken kendi düşüncelerinle mi söylüyorsun yoksa herhangi bir ideolojiye bağlı kalarak mı söylüyorsun.Tepki koyma dedeğin noktada sana tavsiyem(THE HATER)filmini izlemen ve eğer gerçekleri görebilirsen o bana yeter.(bunları yazmak için hiçbir siyasi partiyi destekleme veya kötüleme politikası gütmedim.Siyaset yapmasını da savunmasını da sevmem.;)

    • Emre - 1 ay önce demiş ki:

     Bence olayı siaysete ilk taşıyan gezici yorumuyla sevda dır.