Tropa de Elite – Özel Tim izle

Film Bilgileri 2 ay önce eklendi
Tropa de Elite – Özel Tim izle

Tropa de Elite – Özel Tim Film Bilgileri

Yıl 1997, katoliklerin dini lideri Papa Jean Paul II'nin Rio de Janeiro'yu ziyareti yaklaşmaktadır. Papa'nın kenti ziyareti öncesinde varoşlarda hareketli günler yaşanmaktadır. Özel Polis Operasyonları Timi lideri Yüzbaşı Nascimento, Papa'nın ziyaret etmesi muhtemel bölgelerin yakınında yer alan, suç oranı çok yüksek, tehlikeli banliyölerde uyuşturucu tacirlerine darbe indirmekle görevlendirilir. Tropa de Elite - Özel Tim izle

Yıl - Ülke: ()

Tür: , ,

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası:www.imdb.com/title/tt0861739

“Tropa de Elite – Özel Tim izle” filminde 11 Yorum bulunuyor.
 1. Mirliva Bencamin - 2 gün önce demiş ki:

  filmin 41. dakikasında şöyle bir durdurdum ve dedim ki film gerçekten 8.0'ı hak etmiş. Yorumlarda millet beğenmedim, vakit kaybı falan demiş ancak alakası yok. Güney Amerika ülkelerinin içine düştükleri batağı anlatan yerli bir film kesinlikle izlenmeli, film hollywood'da çekilse kesinlikle beğenirdiniz değil mi? arka tarafınızla izlemediğiniz sürece konusu sizi içine çekecektir. İyi polisler ve kötü polislerin mücadelesi ayrıca iyi polislerin işi oldukça zor.

 2. OZcan - 1 hafta önce demiş ki:

  beğenmedim.. yarımsaat ancak dayanabildim.

 3. TARIK - 2 hafta önce demiş ki:

  Alt yazıda gecikme var.

  • Kaan - 2 hafta önce demiş ki:

   hocam sahne kesiyorlar 1 saniye kaydımı tüm film gidiyor dublajlı izleyin olmadı

 4. Cargo - 2 hafta önce demiş ki:

  Sinema sanatının değişik kültürlere göre farklarından, fotoğraf yönetmenliği, kamera, senaryo akışı, senaryo mesajı, film müziğinin senaryoya nasıl oturduğu, senaryo hikaye mi roma mı, şiir mi v.s. gibi daha onlarca detaydan anlamayan toy bebeler, kafalarına oturmuş Netflix şablonlarından çıkmayacakları için bu filmi önce anlamayacaklar, sonra beğenmeyecekler bir de filme olumsuz ahkam keseceklerdir elbette. Bu taife Allah bilir Amores Peros filmini de seyretmemiştir muhtemelen. O da latin tarzda dokunmuş sert bir filmdir. Yukarıda saydığım sinema sanatının değişik kanllarından hangi yönetmenin ne anlatmak istemiş olacağından ve sinema estetiğinden anlamayanlar "bebeler" bu filmi seyretmesin çünkü onlara kötü bir şaka gibi gelir. Onlar bu filmden bir şey anlamaz. Haa yukarıdaki işlerden anlayan sinema santını bilenler ve filmi hangi kanala koyup bakacaklarını bilenler için ise on numara bir film. Bu arada alt yazılı versiyonu seyredilmiyor çünkü yazılarla sahnelerin ve diyalogların senkronu kaymış, çeviriler konuşmalardan 10 saniye erken geliyor. Mecburen Türkçe dublaj seyrettik (elbette dublajlı film seyredilmez o nedenle biraz filmin içine etti). Türkçe dublaj film niye seyredilir bilmem davudi bir Malkoçoğlu sesi ve tonlamasıyla aşık Mahsuni' den Sheakespeare soneleri dinlemiş gibi bir saçmalık oluyor. Film yönetmenin çektiği orijinal dilde ve diyaloglarla seyredilir. Şu filmleri öncelikle alt yazılı koyun lütfen Türkçe dublaj isteyen onu kendisi tercih etsin. Şimdi tam tersi var film öncelikle Türkçe dublaj alt yazılı versiyon seçmeli olarak var. Filmin oyuncularının orijinal ses ve diyalogları da film sanatı olarak filme dahil çok önemli bir unsur. Türkçe dublaj yabancı film seyredilmez, lahmacun ayrı güzel viski ayrı güzel. Lahmacunla viski içilmez. orada ayran daha güzel olur. Selamlar..

  • Futureman - 2 hafta önce demiş ki:

   Eline sağlık film böyle yorumlanır üşenmeden okudum filmide izlicem

  • ılgın - 3 gün önce demiş ki:

   "Dublajlı film seyredilmez" de ne demek?! Çok film vardır dublajının orijinalinden çok daha iyi olduğu. Sinema sanatı sadece söze ve haliyle yazıya dayalı değildir; hatta görsle bi şeyin üzerine yazı yazmaktır asıl yanlış olan; zira, görsel en önemli girdisidir sinemanın. Altyazı okurken bir yüz ifadesinin, bir mimiğin kaçması, nefis atmosferler yaratan bir görsel efektin veya planın hakettiği dikkatle izlenmemesidir asıl kayıp. Son 10-15 yıl için aynı savunuyu yapamayabilirim ama 80'lerde-90'larda yapılan dublajlar mükemmeldir. Zaten bu yüzden dublaj-seslendirme sanatçıları vardır-bunun için stüdyolar kurulur - sektördür anlayacağın kardeşim. Film, orijinal dili eğer evrensele ulaşmaktan aciz biçimde çekilmişse, yerel kalmalı, dünya pazarına sunulmamalıdır. Çoğu filmi dilimde izlemeyi daha doğru bulurum çünkü filmin görsel keyfini yakalamamı, doymamı sağlar. Adı üstünde film izliyoruz, roman okumayacağız; onun yeri başka. Bir de bu açıdan bak sevgili yorumcu.

 5. Etohikaye - 3 hafta önce demiş ki:

  Sekiz değildir 0,8'dir.

 6. Rizvan - 3 hafta önce demiş ki:

  Güzel film. Allah kimseye Brezilya da yaşamayı nasip etmesin.

 7. serdar - 3 hafta önce demiş ki:

  8 puan tamamen saçmalık....zamman kaybı

 8. Kartaca - 3 hafta önce demiş ki:

  8.0 derken nasıl yani