Yılanın Kucağında izle

Film Bilgileri 4 sene önce eklendi
Yılanın Kucağında izle

Yılanın Kucağında izle

Karamakate... Amazonlu bir şaman ve ait olduğu topluluğun hayatta kalan son üyesi... Kolombiya´nın ilk Oscar adayı Yılanın Kucağında, Karamakate´nin ve kırk yılı aşkın bir süre onun topraklarında yetişen kutsal bir şifa bitkisini arayan iki bilim insanının hikâyesini anlatıyor. Sömürgeciliğin insanlığın karanlık tarihi üzerinde yarattığı derin tahribat üzerine siyah-beyaz görselliğiyle ve şiirsel sinema diliyle ağıt yakan film, bilimin tuttuğu günlüklerle bir tür “anlam” arayışına çıkıyor, yerel kültürleri yerle yeksan eden beyaz adamın günahlarını tavizsiz bir sinemayla çapraz ateşte bırakıyor.

Yıl - Ülke: (), ,

Tür: , ,

Kategori: Filmler

IMDB Puanı:

IMDb Sayfası: www.imdb.com/title/tt4285496

“Yılanın Kucağında izle” filminde 24 Yorum bulunuyor.
 1. Mustafa Enver YILMAZ - 7 ay önce demiş ki:

  Yarı belgesel nitelikte muhteşem bir doğallıkta bir film...
  Yarı belgesel nitelikte muhteşem bir doğallıkta bir film...

 2. Eren Rhëglos - 4 sene önce demiş ki:

  Film ' caapi'yi ' anlatan en güzel film olmuş! Süperdi ve 4 sene önce ismi lazım değil bir mekanda denedim caapiyi ve gerçekten filmin sonuna doğru çıkan o görsellerin benzerini gördüm! Ve bazı geceler kabus gibi görüyorum hala! İçtikten sonra böcek veya yılan saldırısına uğrayanlarda varmış ben sadece parlak görseller görmüştüm döne döne uzayda gibi hissediyordum. 'Yaşarken ölümü tatmak' zaten Mevlananında böyle bi sözü var ve mevlananında neyini elinden düşürmediği söylenir ney'de beyaz kavuçuktan yapılmıştır. Caapinin 2. ham maddesi..

 3. İLKER ŞENER - 4 sene önce demiş ki:

  Çok güzel ama çok zor bir film

 4. bulentunlu - 4 sene önce demiş ki:

  aksiyon macera bekleyenler izlemesin .doğayı sevmek insanı sevmek iyinin ve doğrunun yanında olmak aç gözlü olmamak ...Gerçek değer yargıları hepsi dünyayı anlamakla ve ona saygı göstermekle mümkün sevgi taşıyan bir kalbe sahip olanlar izlesin.sonra ucube yorumlar yazıp bu değerli filmi küçültmeye çalışmayın.Yapanında buraya yükleyeninde emeği geçen herkese teşekkür ederim